Расправа (список)

В понедельник белорусское "правосудие" работало в авральном режиме, ставя рекорды по скорости рассмотрения дел и вынесения приговоров. В результате за день в судах Минска было рассмотрено более 400 дел.

Расправа (список)
Для осуждения задержанных во время протестов 19 декабря были задействованы все 9 районных судов столицы. Большинство осужденных были приговорены к 10 суткам ареста. Таким образом "гуманные" судьи позволили встретить Новый год в кругу семьи и друзей тем Гражданам, кому для нормальной жизни не достаточно "чарки и шкварки" и кто не хочет мириться с существующим в стране беззаконием узурпацией Лукашенко власти.

Поскольку судебную систему у нас поставили на конвейер, то вчера из-за огромного количества осужденных Правозащитный центр «Весна» получал информацию не только от своих правозащитников, но и от молодежных активистов, родственников тех, кого судили за непризнание итогов президентских выборов, и просто небезразличных людей. Поэтому в фамилиях могут встречаться ошибки.


Новые данные


Абрамчык Мая (зламалі нагу)


Акуліч Аляксей


Александровіч Вадзім, карэспандэнт газеты «Белорусы і рынок» — знаходзіцца ў Ленінскім РУУС Мінска


Альшэўскі Зміцер


Антонава Марыя (грамадзянка Расіі) — карэспандэнтка «France Presse»


Арлоў (не пісьменнік) — суд Маскоўскага раёна Мінска


Аркушэвіч Віктар


Арцыбашаў Аляксандр


Астаф’еў Аляксандр (Санкт-Пецярбург, газета «Мой район») — у судзе Партызанскага раёна Мінска


Атамановіч Міхаіл — 10 сутак арышту


Атрошчанкаў Аляксандр — прэс-сакратар Андрэя Саннікава


Ахрэменка — суд Перамайскага раёна Мінска


Багінская Ніна


Бадзейка Святлана


Базінска Яўгенія — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


Байкова Марыя


Бандарэнка Зміцер — давераная асоба Андрэя Саннікава


Баравіцкі С.А. — суд Заводскага раёна Мінска


Баркоўскі Павел (Мінск)


Барсукоў Міхаіл


Барсукоў Сяргей


Барэйчук Святлана


Батура — суд Перамайскага раёна Мінска


Батусевіч Андрэй


Башкевіч Аляксандр Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


Баштавы Антон


Башык Дзмітрый


Баярын Наталля


Бедка Іван (Слонім) — затрыманы ўранку, папярэджаны аб адказнасці за ўдзел у мітынгу


Бельская Ганна


Берыцэ — суд Першамайскага раёна Мінска


 


Бобрык — суд Маскоўскага раёна Мінска


 


Богдан Ілля Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Богдан Ю.В. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Болдзіна Алена


 


Браткевіч Алег


 


Брыленка ?


 


Брэус Арцём — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Бруй Павел Аляксеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Бубко Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Будзееў Мікалаў


 


Булкоў Максім Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Булойчык Алесь (Мінск)


 


Бура Аляксей (19 год)


 


Бурбо Андрэй Віктаравіч (хворыя ныркі, пасля збіцця ў мачы кроў) — 10 сутак арышту


 


Бяляцкі Алесь — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


Вазняк Сяргей — штаб Уладзіміра Някляева


 


Вайнова Марыя — у Кастрычніцкім РУУС Мінска


 


Валадзько Мікіта, акцёр «Свабоднага тэатра»


 


Валодчанка Анатоль — суд Маскоўскага раёна Мінска


 


Ванчук Вадзім


 


Ванюхава А.В. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Варанецкі Уладзімір


 


Варончанка Аляксей (быў нейкі час у Маскоўскім РУУС)


 


Варфаламееў Сяргей — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Васілевіч Наталля — 15 сутак арышту, Жодзіна


 


Васянкоў Максім


 


Вашкевіч — 15 сутак


 


Вейкут — суд Маскоўскага раёна Мінска


 


Велігор Вераніка (Гродна) — затрыманая ўранку, выпушчаная праз паўгадзіны


 


Вількіна Святлана, 12-разовая чэмпіёнка Еўропы па каратэ


 


Вількін Андрэй, муж Святланы Вількінай


 


Вінаградаў Віталь


 


Воўкаў Максім


 


Варыводскі Аляксей


 


Галко Дзмітрый (журналіст радыё «Свабода») — 10 сутак арышту


 


Галко Вольга (жонка Дзмітрыя) — штраф 30 базавых велічынь


Гаравы


 


Гардзіенка Кацярына Аляксандраўна — 10 сутак арышту


 


Гаспадарык Мікалай


 


Гаўрылаў Алег Барысавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Гладкі


 


Глушчук Раман, давераная асоба Яраслава Раманчука (Ленінскі РУУС)


 


Гнедчык Алег


 


Гораў


 


Грачанікава Таццяна


 


Грубкоў


 


Грудзінская Ганна


 


Грудзінскі Яраслаў


 


Грыбоўская Таццяна


 


Грыгаркевіч Арцём


 


Грыцук Ілья


 


Губская Ірына, штаб Рымашэўскага — 10 сутак арышту


 


Гудзень Дзяяна


 


Гурыновіч Іван


 


Гусева Жанна


Дайняк Ганна (Баранавічы) — 10 сутак арышту


 


Дашкевіч Зміцер (лідар Маладога Фронту) — знаходзіцца ў ІЧУ ГУУС Мінгарвыканкама, на яго заведзеная крымінальная справа


 


Дзмітрук Андрэй


 


Дзмітрыеў Андрэй — кіраўнік штаба Уладзіміра Някляева


 


Дземешкан Яўген


 


Дзіянаў Вячаслаў


 


Дранчук Юлія, прэс-сакратар Уладзіміра Някляева — 13 сутак арышту (згодна з пратаколам арыштавана у 23.30 19 снежня, насамрэч 20.12 у офісе «Гавары праўду»)


 


Дрозд Аляксей


 


Дрыленка Наталля — 12 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны,20


 


Дубенін Аляксандр


 


Дубіцкі Андрэй


 


Дубовік Алена


 


Елісееў Андрэй


 


Ерашэнкаў Е.А.


Жарноўскі Мікалай


 


Жлутка Алег


 


Жукоўскі Кастусь


 


Задзер Ганна


 


Задзіркоўскі (Задзеркоўскі) Андрэй Аляксеевіч — 10 сутак арышту


 


Заміроўскі Вадзім, журналіст «БелГазеты» — адпушчаны


 


Занкевіч Аляксандр


 


Здановіч Яўген (Гродна)


 


Знаткевіч Ірыра


 


Зебракова Вераніка


 


Зябскі Сяргей


Іванюк Яўген (давераная асоба Аляксея Міхалевіча) — уранку 19 снежня быў заблакаваны ў мінскай кватэры сваёй сястры


 


Іваноў Дзмітрый (журналіст, Расія) — затрыманы ўранку, выпушчаны


 


Ігнатовіч Руслан — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Ігнатовіч Уладзь (шпіталь хуткай дапамогі)


 


Ількевіч Аляксандр


 


Ільяцкі Сяргей


 


Кабак Н.Н.


 


Кабара Віталь


 


Кавалькоў Міхаіл


 


Кажамякін Канстанцін


 


Казец Аляксандр


 


Казлоў Сяргей


 


Казлюк Георгій


 


 


Капцюг Дзмітрый (Вілейка) — 10 сутак арышту


 


Каратаеў Уладзімір


 


Карляновіч Арцём


 


Каспяровіч Цімафей


 


Кахно Герман


 


Кушнярова Ганна


 


Кузняцоў Ілья


 


Кашталян Вольга


 


Кім Андрэй, былы палітвязень — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Класкоўскі Аляксандр, былы міліцыянт, сын журналіста Аляксандра Класкоўскага — затрыманы ва ўласнай кватэры 20 снежня, увечары, вывезены ў кайданках


 


Клімко Кацярына


 


Клышэйка Вадзім


 


Кобрусеў Дзяніс (шпіталь МУС)


 


Корбан Алег, давераная асоба Яраслава Раманчука (Ленінскі РУУС)


 


Корзун М.К.


 


 


 


Корткі Сяргей


 


Коўтун Аляксей (Брэст) — удзень зняты з цягніка Брэст-Мінск, дастаўлены ў Бярозаўскі РАУС


 


Коўшык Дыяна


 


Котаў В.В.


 


Кравец Арцём


 


Крапівіна Надзея (Гродна)


 


Красноў Мікіта


 


Красуцкая Варвара


 


Краўчанка Аляксандра


 


Крзак Р.П


Крупская


Крэвік


Кудаш Раман


Кузняцоў Ілля Міхайлавіч, супрацоўнік Беларуская асацыяцыі журналістаў — асуджаны на 15 сутак, у ізалятары на Акрэсціна


Кукалеў Сяргей


Кулеш Ілья


Кушнерова Ганна


Лабанаў Арцём


Лабковіч Уладзімір — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


Лагвіновіч Ян


Ладыка Аляксандр (журналист)


 


Лазарава Настасся


Лазараў Пятро


Лазарэнкаў Валянцін (Брэст) — удзень зняты з цягніка Брэст-Мінск, дастаўлены ў Бярозаўскі РАУС


Лагвіновіч Ян (Маладзечна)


Лапцеў І.А.


Ласасюк А.В


Лашкевіч Юрась


Лемеш Уладзімір


Літвінчук Аляксандра (назіральніца ўчастка №52 Фрунзенскага раёна Мінска) — уранку 19 снежня заблакаваная ў кватэры разам з Іванюком і Стасюком


 


Лойка Наста


 


Лыскавец Павел (Жодзіна)


 


Лядоўскі Андрэй


 


Лялевіч Іван Іванавіч (Гродна) — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Ляцкі С.А.


 


Мазураў Андрэй


Макаеў Алесь


 


Макаранка Адам


 


Макарэвіч А.С.


 


Макашын Сяргей


 


Макейчык Д.А.


 


Максіменка Раман


 


Максіменка Ігар


 


Маліноўскі В.Л.


 


Манчукоў


 


Маржэўская Вольга


 


Маркаўцоў Павел


 


Мартынаў Віктар


 


Марчук Ілля


 


Масленнікаў Фёдар


 


Масюк Сяргей


 


Мацвееў Ігар


 


Мацвеева А.А.


 


 


Мацеюк Аксана (Мінск) — уранку 19 снежня заблакаваная ў кватэры разам з Іванюком


 


Мацкевіч В.І. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Мацкой Сяргей Часлававіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Мацук Багуслаў (Мёры) — затрыманы разам з чатырма сябрамі пры выездзе з горада


 


 


Мацута І.Г. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


 


Мелехавец В.Ф. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Мельнікаў Пятро Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Мікалаеў Уладзімір — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Мілінец Алесь — 12 сутак арышту, больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Мілешка — знаходзіцца ў Кастрычніцкім судзе


 


Мініч В.А. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Мірзаянаў Фёдар


 


 


Місюкевіч Юльян (МФ) — затрыманы ўранку, выпушчаны пасля праверкі пашпартных звестак


 


Міхалап Павел Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Міхалевіч Алесь, кандыдат у прэзідэнты, сышоў з Плошчы раней, але быў затрыманы дома супрацоўнікамі КДБ, знаходзіцца ў ізалятары КДБ


 


Міхаленка — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Міхеенка — суд Першамайскага раёна Мінска, асуджаны, вынік невядомы


 


Міхайлаў Георгій — 15 сутак арышту ў Жодзіна


 


Міхалкін Захар


 


Міхалкін Эдгард — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Міхееў Леў — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Мурашкевіч Віталь — суд Кастрычніцкага раёна Мінска, больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Мурашкевіч Вячаслаў — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Мыслівец Ігар


 


Мядзведзеў С.В. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Мялешка Марыя


 


Мяцельская Яніна


 


Мяцельнікаў Марк — 15 сутак арышту


 


Навіцкі Леанід Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


 


 


Намержыцкі Д.Л. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Наркевіч Алесь (Вілейка) — моцна збіты


 


Насута Арцём


 


Невядомы, затрыманы ў офісе Незалежнага назірання


 


Невядомы, затрыманы ў офісе Незалежнага назірання


 


Немірка В.С. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Несцярэнка Марат Рыгоравіч (Берасце) — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Неўдах Максім — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Ніжнік В.В. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Нікількоў Марк — 15 сутак арышту


 


Нікітчанка — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Нікіценка — суд Перамайскага раёна Мінска


 


 


 


Новікаў І.А. — 10 сутак арышту


 


Носава Святлана — трапіла ў шпіталь


 


Носава Вольга — 10 сутак арышту


 


Нядвіцкая В.В. — 10 сутак арышту


 


Някляеў Уладзімір, кандыдат у прэзідэнты, збіты да непрытомнасці, вывезены са шпіталя — знаходзіцца ў ізалятары КДБ


 


Нямкова Т.Н. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Осіпава С.Н. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Пабчанка Аляксандра


 


Пазняк Андрэй


 


Палажанка Наста — намесніца старшыні «Маладога фронту»


 


Паліновіч Аляксей Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Палуйчык Сяргей


 


Палуда Андрэй — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Палуда Ю.П. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Паньковіч Ігар


 


Панцюхова А.Б. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Парфянкоў Васіль (пераломы, шпіталь)


 


Парчынскі Мікола (Наваполацк) — затрыманы 19 снежня на вакзале


 


Парута Віталь Віктаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


Паўлюкевіч Сяргей Віктаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Паўлаў Анатоль, былы прарэктар БДУ, старшыня Мінскай арганізацыі АГП


 


Паўлаў П.В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Паходня Мікалай


 


Пачобут Андрэй (Гродна) — выпусцілі, па справе праводзяць дадатковую праверку


 


Пашкевіч Міхась (затрыманы ўранку, пазней адпушчаны)


 


Пашковіч Ігар


 


Пенкрат А.А. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Петка Іван — 15 сутак аршыту


 


Петракоўская Вікторыя


 


Петракоўскі Васіль Васільевіч


 


Пінчук Р.Н. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Прохараў В.Л. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Пушкін Алесь (Крупкі), быў затрыманы 9 снежня — атрымаў 13 ночаў арышту


 


Пякарчык Сяргей — 13 сутак арышту


 


Пятровіч Максім (журналіст, Расія) — затрыманы ўранку, выпушчаны


 


Пятрэнка Міхаіл — 10 сутак арышту


 


Пячко (Печко) Аляксандр Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Рабашкіна Святлана


 


Рабуха Віктар


 


Радзецкая Т.П. — 10 сутак арышту


 


Радзівонаў Арцём


 


Радзіна Наталля — рэдактарка сайта charter97


 


Раманчук Артур, пляменнік Яраслава Раманчука — 12 сутак арышту (з ізялатары на Акрэсціна перавезлі ў Жодзіна)


 


Рамашэўская Юля


 


Раслякова Святлана


 


Раткевіч Д.І. — суд Першамайскага раёна Мінска


 


Раткевіч Антон Ігаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


 


Рубан Аляксандр


 


Рублёва Д.А. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Русакевіч Яня, акцёрка «Свабоднага тэатра»


 


Русінаў Сяргей Уладзіміравіч — 10 сутак арышту


 


 


Рымашэўскі Віталь, кандыдат у прэзідэнты, збіты, вывезены са шпіталя — у следчым ізалятары КДБ


 


Рымашэўская Юлія, прэс-сакратар Уладзіміра Някляева — 13 сутак арышту


 


Савіч Уладзімір (Вілейка)


 


Савіцкі Сяргей — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Савічны В.Н.


 


Савеліч — знаходзіцца ў Кастрычніцкім судзе


 


Савеліс — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Сакевіч Крысціна Вячаславаўна


 


Сакрэт Яўген Вадзімавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


Салаўёў Зміцер — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Салей Аялксей (Гродна) — фотакарэспандэнт «Magazyn Polski na Uchodzstwie»


 


Самец Міхаіл Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Саннікаў Андрэй, кандыдат у прэзідэнты, збіты жорстка, знаходжанне невядомае


 


Сенько М.А. — суд Заводскага раёна Мінска


 


 


Саўчук Арцём Андрэевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сачыловіч Д.Н. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Сачыўка С.Р. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Сашко В.А. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Свігач Д.С. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Светла — суд Маскоўскага раёна Мінска


 


Свяцкая Валянціна


 


Севярынец Павел, лідар Беларускай Хрысціянскай Дэмакратыі — у следчым ізалятары КДБ


 


Семянчук Кірыла (Гродна), быў затрыманы 18 снежня — атрымаў 6 сутак арышту


 


Серабракова Вераніка


 


Серада Аляксей Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сідарэвіч Кацярына — пакараная штрафам у 30 базавых велічынь (1050000 бел. руб.)


 


Сінікрыцкая Таццяна (выпадкова падвезла Кастусёва) — 10 сутак арышту


 


Скок А.М.


 


Скрабунова Аліна — 10 сутак арышту


 


Случоўскі С.С. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


Смольскі Л.В. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Снапкова Ірына (в. Ермаловічы Бялыніцкага раёна).


 


Собаль А.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Станчык Аляксандр — 10 сутак арышту


 


Старадубец Канстанцін — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Стасюк Іван (штаб Уладзіміра Някляева) — уранку заблакаваны ў кватэры разам з Яўгенам Іванюком


 


Статкевіч Мікалай, кандыдат у прэзідэнты


 


Сташулёнак Вераніка


 


Стэфановіч Валянцін — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Суслава Аляксандра — 10 сутак арышту


 


Сухадульскі Іван


 


Сухарулідзэ Леанід Зінобіевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сухарэўскі П.В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Сухалеўскі Павел — 10 сутак арышту


 


Сушкевіч Аляксандр


 


Сушкевіч Вадзім (Менск)


 


Сушко Максім Васільевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сцепаненка Яўген


 


Сцяпанава О (А).В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Сцяшэнка Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сыракваш Андрэй


 


Сыцін Дзяніс — 12 сутак арышту


 


Сыс Сяргей — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Сямёнаў Максім (Менск)


 


Сяргеенка Мікола


 


Сяргееў Сяргей Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сяргееў Уладзімір Пятровіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Сячко Ігар


 


Талькоўскі Юры (Маладзечна)


 


Тарабонда Аляксандр (Беразіно)


 


Тараноўская Вольга — штраф 30 базавых велічынь


 


Тарасенка Дзяніс, акцёр «Свабоднага тэатра»


 


Тобаль Аляксей


 


Трафімава Марына (Гродна) — 11 сутак арышту (ёй не аддаюць інгалятар)


 


Траццяк Е.Ю. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Траццяковіч В.С. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Ус Дзмітрый, кандыдат на пасаду прэзідэнта — адпушчаны


 


Ухналёў Пятро (моцна збіты, не затрыманы)


 


Фаўзулін Вячаслаў Феліксавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Федаркевіч Алег Уладзіміравіч — 10 сутак арышту


Федарук Зміцер — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна


 


Федуінка О.А. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Фомчанка Д.А. — суд Заводскага раёна Мінска


Фурман Віктар


 


Фядута Аляксандр — давераная асоба Уладзіміра Някляева


 


Халезін Мікалай — рэжысёр «Свабоднага тэатра»


 


Хведар Сяргей


 


Хведарук Зміцер


Халіп Ірына — журналістка, жонка А. Саннікава, у момант затрымання ў жывым эфіры перадавала рэпартаж, які абарваўся — у следчым ізалятары КДБ


 


Хаменка Анатоль — суд Маскоўскага раёна Мінска


Хамутоў — суд Маскоўскага раёна Мінска


 


Хамянок Дзмітрый — суд Ленінскага раёна Мінска


 


Харытонаў Павел — 12 сутак арышту


 


Хвасцюк Арцём


 


Хмараў Сяргей


 


Хмяльніцкі Валянцін Васільевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Церашчук Іван — 19 сутак


 


Ціткова Н.Н. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Ціханаў Аляксандр — 10 сутак арышту


 


Цыбарт Аліна (17 гадоў, Баранавічы)


 


Цыцін А.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Цюлькоў Аляксей — давераная асоба Віталя Рымашэўскага


 


Цяжарная жанчына, прозвішча сайт «Вясны» не ўдакладняе


 


Цяцёркін (Цяцеркін) Мікалай — суд Ленінскага раёна Мінска


 


Чабатароў Мікола (Наваполацк) — затрыманы ўранку


 


Чайчыц Вольга — штраф 30 базавых велічынь


 


Чайкоўскі Віктар (Берасце, давераная асоба Статкевіча) — будзе знаходзіцца пад вартай 3 сутак, да суду


 


Чакін Леанід Барысавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Чарапанаў — суд Маскоўскага раёна Мінска


 


Чарнец Канстанцін разам з жонкай (Мінск) — аглядальнік радыё «Свабода»


 


Чарлінінская Марыя (Мінск) — уранку заблакаваная ў кватэры разам з Іванюком


 


Чарняк Максім (Бабруйск) — затрыманы ўранку, папярэджаны аб адказнасці за ўдзел у мітынгу


Чарняўскі Віталь (Вілейка) — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі


 


Чарухін Канстанцін


 


Чарухіна Ганна


 


Чура А.М. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Чучвал Сяргей


 


Чучва — суд Перамайскага раёна Мінска


 


Чуфістаў К.О. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Чысты — суд Перамайскага раёна Мінска


Шабуня А.В. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Шагун Андрэй


 


Шаламіцкі Павел — 10 сутак арышту


 


Шамбалава Тацяна (Магілёў)


 


Шапавал Аляксей Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Шапураў — суд Перамайскага раёна Мінска


 


Шарава Ганна, Малады Фронт — 10 сутак арышту


 


Шарапаў Вадзім — 10 сутак


 


Шарыпаў Вадзім Валер’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Шаруба Ганна — 10 сутак арышту


 


Шастаковіч Соф’я Аляксандраўна (пенсіянерка)


 


Шаўчэнка Арцём Аляксандравіч (Менск) — 12 сутак арышту


 


Шаўчэнка Сяргей — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Шахноўскі Сяргей (Наваполацк) — быў затрыманы ўранку, выпушчаны праз гадзіну


 


Шацікава Крысціна (Магілёў) — у Кастрычніцкім РУУС Мінска


 


Шкабара Віталь


 


Шкут Аляксандр


 


Шпак-Рыжкаў Юрась


 


Шпацік Кірыл


Шчэрбань Уладзімір, рэжысёр «Свабоднага тэатра»


 


Шыла Іван (Салігорск) — уранку быў заблакаваны супрацоўнікамі ў цывільным у кватэры Батуева


 


Шырневіч Аляксей, памочнік рэжысёра ў «Свабодным тэатры»


 


Шыхсефіеў Цімур


 


Шышко Сяргей — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады


 


Шэін Аляксей, Беларуская Хрысціянская Дэмакратыя — 12 сутак арышту


 


Шэпялеўскі А.М. — суд Заводскага раёна Мінска


 


Шэршань — суд Маскоўскага раёна Мінска


Юрэвіч Марына, акцёрка «Свабоднага тэатра»


 


Ючкавіч (Ючковіч) Аксана — на сутках у ізалятары на вул. Скарыны,20


 


Юхневіч Е.М. — суд Заводскага раёна Мінска


Язерскі Сяргей Паўлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Якабчук (Якапчук) Антон — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


 


Якаўлеў Сяргей


Януковіч Алена


 


Яраш С.Е.


 


Ярмалюк Дзмітрый Юр’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Яроменак Уладзімір


 


Яроменкаў (Ерамёнкаў) Е.А. — 10 сутак арышту


 


Ясевіч Зміцер (МФ) — затрыманы ўранку, выпушчаны за паўгадзіны


 


Ясюк Алеся — суд Фрунзенскага раёна Мінска


 


Ясюк Уладзімір Паўлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Яхімоўская Людміла (Менск)


 


Яцкоў Усевалад Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна


 


Яшчук Е.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска


Появились результаты судов:


 


 


 


Ахрэменка - асуджаны, вынік невядомы


 


Батура - асуджаны, аынік невядомы


 


Берыцэ Торнік - 10 сутак


 


Бурбо Андрэй.- 10 сутак


 


Гатоўчыц Генадзь - 10 сутак


 


Гораў -- асуджаны, вынік невядомы


 


Дранчук Юлія (прэс-сакратар кампаніі "Гавары праўду) -- 13 сутак


 


Дрозд Аляксей А. -- 10 сутак


 


Задзяркоўскі А. -- 10 сутак


 


Занкевіч -- 10 сутак


 


Кавалькоў М.Г. -- 10 сутак


 


Кандратовіч Арцём -- 10 сутак


 


Кантдатовіч Арцём С. -- 10 сутак


 


Капцюг Дзмітрый Н. (Вілейка) -- 10 сутак (суддзя Рывінская)


 


Клімко Каяцрына -- 10 сутак


 


Лагвіновіч Ян -- 10 сутак


 


Лазараў -- асуджаны, вынік невядомы


 


Мазураў А.В. -- 10 сутак


 


Максіменка І.В. -- 10 сутак


 


Мацукевіч Леанід -- 10 сутак


 


Міхеенка -- асуджаны, вынік невядомы


 


Нікіценка Руслан -- 10 сутак (Жодзіна)


 


Новікаў Іван (суддзя Рывінская) -- 10 сутак


 


Паходня Мікалай


 


Пятрэнка М.Г. -- 10 сутак


 


Пятрэнка Міхаіл -- 10 сутак


 


Раткевіч Д.І.


 


Рубан А.С. (суддзя Рывінская)


 


Русінаў Сяргей В. (суддзя Рывінская) -- 10 сутак


 


Савіцкі В.І. (суддзя Рывінская)


 


Скок Аляксей М. -- 10 сутак, накіраваны ў Жодзіна (суддзя Рывінская)


 


Федаркевіч О.В. (запрасіў адваката) -- 10 сутак


 


Хамічэнка -- 15 сутак


 


Чучваў -- асуджаны, вынік невядомы


 


Чысты -- асуджаны, вынік невядомы


 


Шаламіцкі Павел В. -- 10 сутак


 


Шарапаў Вадзім -- 10 сутак


 


Шаруба Ганна -- 10 сутак


 


Ялкова Алена -- штраф 30 базавых велічынь


 


Яроменкаў Е.А. -- 10 сутак


 


 


 


 


Суд Центрального района Минска


 


Акуліч


Анкеенаў – 10 сутак


Анянкоў Сяргей -- 10 сутак


Атамановіч Міхаіл – 10 сутак


Барановіч – 10 сутак


Васільеў Сяргей -- 15 сутак


Васкабойнік – 10 сутак


Васьковіч П. -- 12 сутак


Васькодач – 12 сутак


Власаў – 10 сутак


Вусік – 10 сутак


Гоманаў – 10 сутак


Гарабонда – 10


Дземідаў – 10 сутак


Дарожка


Дударчык


Ізотаў


Кожыц – 14 сутак


Казлоў – 10 сутак


Канцэвіч


Корзун – 10 сутак


Кахно


Краўчанка – 10 сутак


Лабанаў – 10 сутак


Лемеш Уладзімер – 10 сутак


Лугін – 10 сутак


Малалеткін -- штраф 30 базавых велічынь


Мартынаў С.А. -- 10 сутак (суддзя Есьман)


Марходка – 10 сутак


Мартышовіч – 11 сутак


Мінкевіч – 10 сутак


Мыцько – 10 сутак


Навумаў Аляксандр -- 15 сутак (суддзя Леанід Ясеновіч)


Навуменка – 15 сутак


Палякіт


Патапчык – 10 сутак


Ронан – 10 сутак


Саламаха Андрэй (Вілейка) -- 10 сутак


Самаліха – 10 сутак


Семшэф


Сіранаў


Тандовіч


Тарабонда Аляксандр - 10 сутак (зламаная правая нага, Акрэсьціна)


Туран


Фёдараў – 10 сутак


Чарняк -- 11 сутак (суддзя Есьман)


Шаціеўскі


Штут


 


Суд Партизанского района


Анушкевіч Віктар -- 12 сутак (суддзя Бараноўскі)


Апраніч Аляксандр -- 15 сутак


Апякунаў


Астаф'еў Аляксандр (Санкт-Пецярбург, газета "Мой район")


Асташаў


Варавідскі


Васіленка А.А.


Дэзідзенка


Жыўняк


Жэлезьняк А.Д.


Зьленко


Іваноўскі


Камароў


Касьпяровіч Цімафей - 12 сутак


Ладышаў


Лукін


Макашын


Мельнікаў Д.В.


Мілінец Алесь - 12 сутак (судзьдзя Ціценкова, зараз на Акрэсьціна)


Мяжуй


Навіцкі Сяргей -- 13 сутак (суддзя Бараноўскі)


Навумава Валянціна – 11 сутак


Несьцер


Патупчык Мікіта — 10 сутак арышту (парваныя зьвязкі на назе, Акрэсьціна)


Пекарчык Сяргей -- 13 сутак (суддзя Бараноўскі)


Пятрушын


Расолаў


Сакалоўская Марына – 11 сутак


Сушко


Цупа


Чэмесаў Г.И.


Чэпелеў В.А.


Шацікава Хрысьціна


Шышко


Яфрэменка


 


 


Суд Ленинского района Минска (Дворец правосудия на Семашко, 33)


 


Асанаў Андрэй (Шчучын)


Бураў І.Н. (судзьдзя Шаграй)


Глушчук Раман - 15 сутак (адбывае арышт у Жодзіна)


Грышаль М.А. (судзьдзя Шаграй)


Гурыновіч І.А. (судзьдзя Шаграй)


Давыдаў П.А. (судзьдзя Лапко)


Дзевідзенка -- 12 сутак


Дубовік Алена -- 15 сутак


Дудзінскі Андрэй -- 15 сутак


Дурэйка Хрысціна -- 10 сутак


Жалезькін В.В. (судзьдзя Шаграй)


Кароткі С.В. (судзьдзя Шаграй)


Крыловіч Ю.А. (судзьдзя Лапко)


Лосева Г.В. (судзьдзя Лапко)


Лугоўскі С.С. (судзьдзя Шаграй)


Ляцкі С.А. (судзьдзя Мітраховіч)


Матрончык Ю.Л. (судзьдзя Шаграй)


Міхайлаў Геаргій -- 15 сутак (Жодзіна)


Пагабут А.С. (судзьдзя Лапко)


Паніловіч В.В. (судзьдзя Пратасавіцкая)


Сячко І.О. (судзьдзя Шаграй)


Удодаў Аляксандр – 15 сутак


Хамянок Дзмітрый


Цяцеркін Мікалай


Чэмісава А.Г. (судзьдзя Пратасавіцкая)


Шумкевіч Аляксандр – 10 сутак


Якабчук Антон


Якіменка Яўген – 10 сутак


 


Суд Заводского района Минска.


 


Судьи: Лаптева Елена Вячеславовна, Некрасова Елена Тимофеевна, Баловнев Николай Васильевич


 


1. Агрыцовіч Аляксандр -- 10 сутак


 


2. Альшэўскі М.І.


 


3. Атакулава Людвіся -- адпушчана без судовага разгляду, справа спынена


 


4. Баравіцкі С.А.


 


5. Бараноўская Н.А.


 


6. БачылаУладзімір – штраф 30 базавых велічыняў


 


7. Берфіл Ю.П.


 


8. Богдан Ю.В.


 


9. Вайтовіч – 10 сутак адміністратыўнага арышту


 


10. Ванюхова А.В.


 


11. Ганчарык Э.І.


 


12. Герасімовіч -- штраф 30 базавых велічынь


 


13. Гракава С.Г.


 


14. Грышалевіч С.В.


 


15. Грэчанінка -- 15 сутак


 


16. Гуляк Віталь -- штраф 30 базавых велічынь


 


17. Дараганчук І.В.


 


18. Дарошка С.М.


 


19. Дашчынскі Н.Н.


 


20. Дзюба М.Ю.


 


21. Дрозд – 10 сутак адміністратыўнага арышту


 


22. Заранчук С.С.


 


23. Кабак Д.Н.


 


24. Кавалёва А.Н.


 


25. Кадзюк В.А.


 


26. Капітулец А.А.


 


27. Корзак Р.П.


 


28. Котаў В.В.


 


29. Кудзеліца Ф.Ф.


 


30. Кузмін Арцём -- 10 сутак


 


31. Лупашка В.В.


 


32. Маліноўскі В.Л.


 


33. Маракоў Яўген -- 15 сутак (суддзя Някрасава)


 


34. Маршэўская – 10 - сутак адміністратыўнага арышту


 


35. Матвеева А.А.


 


36. Мацкевіч В.І.


 


37. Мелехавец В.Ф.


 


38. Мініч В.А.


 


39. Мядзведзеў С.В.


 


40. Намержыцкі Д.Л.


 


41. Немірка В.С.


 


42. Ніжнік В.В.


 


43. Нямкова Т.Н.


 


44. Осіпава С.Н.


 


45. Палуда Ю.П.


 


46. Панцюхова А.Б.


 


47. Паўлоўская Марыя -- 15 сутак


 


48. Пенкрат А.А.


 


49. Петракоўская Вікторыя – 10 сутак (Жодзіна)


 


50. Рубашкіна С.Д. – 10 сутак адміністратыўнага арышту


 


51. Рублева Д.О.


 


52. Сакевіч -- 5 сутак


 


53. Сашко В.А.


 


54. Свігач Д.С.


 


55. Сенько М.А.


 


56. Смольскі Л.В.


 


57. Сташулёнак В. – штраф 30 базавых


 


58. Талькоўскі Юры – 10 сутак


 


59. Трафіменка -- 10 сутак


 


60. Федуінка О.А.


 


61. Фомчанка Д.А.


 


62. Фурс -- 15 сутак


 


63. Ціткова Н.Н.


 


64. Чура А.М.


 


65. Шабуня А.В.


 


66. Шэпялеўскі А.М.


 


67. Юхневіч Е.М.


 


68. Юцько – 10 сутак адміністратыўнага арышту


 


69. Ючкавіч Аксана -- 10 сутак


 


70. Яраш С.Е.


 


Суд Москоўского района Минска


 


Из неформальной беседы работников суда известно, что состоялись судебные процессы над 41 задержанным. Кто был осужден и какие наказания – неизвестно, поскольку наблюдателей на суды не пустили.


Известны фамилии некоторых задержанных, дела которых рассматривались в суде, но вынесенные им наказания – неизвестны.


 


1. Арлоў (судзьдзя Казак)


 


2. Арцемьеў (судзьдзя Целіца Л.Ф.)


 


3. Асюк А.К. -- штраф 50 базавых велічынь (паўторнае на працягу года)


 


4. Бандарчук Дзмітрый (судзьдзя Хаткевіч Е.В.)


 


5. Барсукоў (судзьдзя Целіца Л.Ф.)


 


6. Бязлюдаў ( суддзя Кузнецова Н.А.)


 


7. Бобрык (судзьдзя Хаткевіч Е.В.)


 


8. Бялько (судзьдзя Матыль Т.Я.)


 


9. Валодчанка (суддьдзя Шылько Е.М.)


 


10. Варанчэнка (судзьдзя Гусакава В.А.)


 


11. Васілевіч (судзьдзя Шэстакоў Ю.В.)


 


12. Вейкут (судзьдзя Матыль Т.Я.)


 


13. Власаў (судзьдзя Чэрняк Е.Л.)


 


14. Гаравы (суддьдзя Шылько Е.М.)


 


15. Гладкі (судзьдзя Шэстакоў Ю.В.)


 


16. Гразеўскі ( суддзя Кузнецова Н.А.)


 


17. Грубкоў (судзьдзя Хаткевіч Е.В.)


 


18. Грудзінская А.С. -- 10 сутак


 


19. Грум Марыяна -- 11 сутак


 


20. Дайняк Ганна (Баранавічы) -- 10 сутак


 


21. Дубовік ( суддзя Кузнецова Н.А.)


 


22. Елісеяў (судзьдзя Чэрняк Е.Л.)


 


23. Жораў (судзьдзя Матыль Т.Я.)


 


24. Зубок (судзьдзя Гусакава В.А.)


 


25. Кажэцкі ( суддзя Кузнецова Н.А.)


 


26. Кружалін (судзьдзя Целіца Л.Ф.)


 


27. Крылова Марта -- 10 сутак


 


28. Крэвік


 


29. Куляшоў (судзьдзя Шэстакоў Ю.В.)


 


30. Ляшкоў (судзьдзя Казак)


 


31. Мінчукоў (судзьдзя Матыль Т.Я.)


 


32. Масленікаў Фёдар (судзьдзя Хаткевіч Е.В.)


 


33. Нядвіцкая В.В. -- 10 сутак


 


34. Панамарэнка (судзьдзя Целіца Л.Ф.)


 


35. Панкавец Ірына -- 10 сутак


 


36. Панкавец Святлана -- 10 сутак


 


37. Радзецкая Т.П. -- 10 сутак


 


38. Рыбчанка Анастасія (грамадзянка Расіі) -- пратакол адміністратыўнага правапарушэння накіраваны на дапрацоўку ў Маскоўскі РУУС Мінска


 


39. Сазанавец (судзьдзя Гусакава В.А.)


 


40. Сімбіроў (судзьдзя Целіца Л.Ф.)


 


41. Светлякоўскі (судзьдзя Чэрняк Е.Л.)


 


42. Светла (суддьдзя Шылько Е.М.)


 


43. Суслава Аляксандра - 10 сутак


 


44. Тарноўская Вольга -- штраф 30 базавых велічынь (маці непаўнагадовага дзіцяці)


 


45. Хаменка Анатоль (судзьдзя Сімахіна Л.С.)


 


46. Хамутоў (судзьдзя Сімахіна Л.С.)


 


47. Чайчыц Вольга -- штраф 30 базавых велічынь


 


48. Чэбаторовіч (судзьдзя Чэрняк Е.Л.)


 


49. Чарапанаў (судзьдзя Сімахіна Л.С.)


 


50. Шэйна (судзьдзя Шэстакоў Ю.В.)


 


51. Шэршань (суддьдзя Шылько Е.М.)


 


52. Яўстрацьеў 15 сутак (Жодзіна)


 


 


Суд Октябрьского района Минска, задержанные доставлены в 6 заполненных автозаках.


 


Анішчанка Сяргей -- 15 сутак


Астапенка А.С.


Астапенка Н.С.


Базінска Аўгенія Н.Г.


Балук Е.М.


Банікевіч Арсеній – 10 сутак адміністратыўнага арышту


Благой С.Т.


Бублікава Тацяна. -- журналіст -- 10 сутак


Будзькоўскі Максім – 10 сутак адміністатыўнага арышту


Бычкоўскі Максім -- 10 сутак


Васасюк Аляксандр – 15 сутак адмінітратыўнага арышту


Вільтоўскі Павел -- 10 сутак


Вярбіцкі В.Г.


Гарава


Грыг Георій -- 15 сутак


Гулак Алег (старшыня Беларускага Хельсінкскага камітэта) -- справа вернута на дапрацоўку ў РУУС Кастрычніцкага раёна


Данілевіч В.В.


Дашкевіч Віктар - 30 базавых, інвалід 2 групы


Еўстафьеў Алег – 15 сутак адміністратыўнага арышту


Знаткевіч Ірына -- 10 сутак


Каваленка П.П.


Кандрацьеў Яўген -- 11 сутак


Канстанціновіч К.К.


Каратаеў В.К.


Кім Таццяна -- штраф 30 базавых велічынь


Клачкоў С.В.


Корзун М.К.


Краўцоў Д.А.


Лазура


Лапуноў


Лапцеў І.А.


Ласасюк Аляксандр В. -- 15 сутак


Лыскавец Д.С.


Лядскі Сяргей Аляксандравіч -- 15 сутак, падчас суда пачалося язвеннае крывацячэнне, была выклікана "хуткая дапамога"


Макарэвіч А.С.


Макінчук Дзяніс -- 10 сутак


Мацута І.Г.


Мельнічэнка - 10 сутак


Мецялькоў Марк – 15 сутак адміністратыўнага арышту


Мілешка


Міронаў Яўген - 15 сутак


Міхалкін Эдгард -- невядома


Міхленка


Мурашкевіч В.В.


Мяцельнікаў Марк -- 15 сутак


Неўдах Максім В.


Нікількоў Марк -- 15 сутак


Нікітчанка


Паўлаў П.Г.


Пачобут Анджэй -- журналіст


Пінчук Р.Н.


Прохараў В.Л.


Ротчанкаў Сяргей -- 12 сутак (адбыццё пакарання ў Жодзіна)


Савеліч


Савіцкі Сяргей


Саўчэнка Сяргей -- прысуд невядомы


Сачыловіч Д.Н.


Сачыўка С.Р.


Сідаровіч Кацярына – штраф 30 базавых велічынь


Случоўскі С.С.


Слядзеўская Кацярына - 10 сутак, працэс заняў 5 хвілінаў


Собаль А.А.


Сухавецкі Аляксей – 10 сутак адміністратыўнага арышту


Сухалеўскі Павел -- 10 сутак


Сцяпанава О.В.-- 10 сутак


Сыцін Дзяніс -- 12 сутак


Траццяк Е.Ю. - 10 сутак


Трэццяковіч В.С.


Ульяцкі Сяргей -- 10 сутак


Федарук Сяргей -- 10 сутак


Хадановіч Сяргей – 10 сутак адмінітратыўнага арышту


Цыцін А.А.


Чуфістаў К.О.


Чэмісава Аляксандра - 10 сутак


Шаўчэнка Арцём -- 12 сутак


Шаўчэнка Сяргей


Шчэрбаў Р.А.


Якапчук Антон -- невядома


Якіменка -- 15 сутак


Яшчук -- арышт, колькасць сутак невядома


 


Суд Советского района – далее фойе наблюдателей не пустили.


 


Акуліч Аляксей - 15 сутак (Жодзіна)


АлібовічАлександрына -- 10 сутак, моцна збіта нагамі


Бойка Яўген


Дашкевіч Вячаслаў -- 15 сутак


Кучынскі Барыс -- 15 сутак


Петка Іван -- 15 сутак


Саўка Зміцер -- 15 сутак


Шэйн Аляксей -- 12 сутак


 


Суд Фрунзенского района Минска


 


1. Баркоўскі Павал – 15 сутак (Акрэсьціна)


 


2. Барткевіч Алена (мае непаўнагадовае дзіця) -- штраф 30 базавых велічынь (суддзя Жана Жукава)


 


3. Брэус Максім -- 15 сутак (суддзя Жана Жукава)


 


4. Бяляеў Аляксандр -- 10 сутак


 


5. Дрозд Дзмітрый -- 10 сутак


 


6. Еўдакімаў Аляксей (грамадзянін Расіі) -- 10 сутак


 


7. Заляшчук Раман -- 9 сутак


 


8. Кавалёў Сяргей -- 10 сутак (суддзя Самалюк Ганна)


 


9. Калышэйка Вадзім -- 10 сутак


 


10. Каляда Максім -- 10 сутак


 


11. Кідцыль Юры – 10 сутак


 


12. Клюеў Сяргей


 


13. Кніга Настасся


 


14. Мельнічэнка -- 10 сутак


 


15. Навіцкі Леанід -- 15 сутак


 


16. Сухарэвіч Дзяніс -- 10 сутак (суддзя Варэнік Наталля)


 


17. Танькоўскі Юры – 10 сутак


 


18. Фурман Валянціна -- 10 сутак (суддзя Варэнік Наталля)


 


19. Хведарук Зміцер -- 10 сутак


 


20. Церашчук Іван -- 19 сутак


 


21. Шарапаў Вадзім -- 10 сутак (суддзя Жана Жукава)


 


22. Ярашэвіч Ірына -- 15 сутак (суддзя Жана Жукоўская)


 


23. Ясюк Алеся -- штраф (памер пакуль невядомы)


 


Результаты решений, по которым неизвестн судом какого района Минска вынесены:


 


Абрамчык Мая (зламалі нагу)


Агеева Ірына -10 сутак - (ізалятар Менскага р-ну)


Агрыйцовіч Алексей — 10 сутак арышту


Алі(е)бовіч Александрына - 15 сутак, моцна зьбітая


Альшэўскі Зьміцер


Анянькоў Сяргей (БХД) — 10 сутак арышту


Аркушэвіч Віктар


Ашурок Вітольд — 12 сутак арышту


Багінская Ніна


Бадзейка Сьвятлана


Бачыла Улад — штраф 30 базавых велічынь (1050000 руб.)


Буланаў Дзмітрый (Менск) рассечаная галава — 10 сутак арышту


Варыводскі Аляксей - 10 сутак


Войтка Андрэй – 15 сутак


Галка Дзмітрый – 10 сутак (Жодзіна)


Грачанінка — 15 сутак арышту


Дземідовіч Ігар — 12 сутак арышту


Еўстацьеў Алег — 15 сутак арышту


Захаранка Юрый (Гомель) — арыштаваны на 12 сутак


Ізотаў Віталь – 14 сутак


Істомін Юрый — 13 сутак арышту


Кашулёнак В. — асуджаны на 10 сутак


Клімовіч Юры (Гомель, давераная асоба Рымашэўскага) — арыштаваны на 15 сутак


Кузьмін Арцём — 10 сутак арышту


Курза Дзмітрый — 10 сутак арышту


Куўшынаў Віктар – 15 сутак


Куўшынаў Аляксандр – 10 сутак


Лабко Мікалай — 12 сутак арышту


Нікіфараў Раман — 15 сутак арышту


Новікаў Ягор (Магілёў) – 10 сутак


Паўлоўская Марыля — 10 сутак арышту


Праватвораў (Праватураў) Вадзім — 12 сутак арышту


Пярсілава Аляксандра - 10 сутак


Ротчанка Сяргей — 12 сутак арышту (Жодзіна)


Сапрануцкая Дар’я – 10 сутак


Саракваш Андрэй – тэрмін арышту невядомы, накіраваны ў Жодзіна


Сляпухін Валерый (давераная асоба Уладзіміра Някляева) — асуджаны на 12 сутак


Сухаверхі Аляксандр (Пінск) — асуджаны на 10 сутак


Трыпуцін – 15 сутак


Фурман Валянціна — 10 сутак арышту


Хадановіч Сяргей — 10 сутак арышту


Югновіч Аксана — 10 сутак арышт


 


Осужденные 21.12.2010


 


Суд Центрального района г.Минску


Адамовіч Славамір - 15 сутак


Антонаў С.В.


Вашкевіч П.І.


Дашкевіч А.Н.


Дземідзенка Мікалай – 15 сутак


Клімаў Д.А.


Коўтун А.Г.


Макаеў Аляксандр – 15 сутак


Марчык С.Г.


Сьвірідзенка М.С.


Чарных О.С.


Яроменак Уладзімер – 15 сутак


 


 


 


Добавим, что десятки задержанных, в том числе кандидаты в президенты Владимир Некляев, Андрей Санников, Виталий Рымашевский, Николай Статкевич, Алесь Михалевич, некоторые из их доверенных лиц, редактор Хартии97 Наталья Радина находятся в следственном изоляторе КГБ и о их содержании, состоянии здоровья и дальнейшей судьбе ничего не известно.
 
10:17 21/12/2010









Уважаемые посетители сайта.  Для вашего удобства мы подключились к самому популярному в мире стороннему сервису комментирования Disqus
Он позволяет легко авторизоваться через фэйсбук и твиттер, а также напрямую в Disqus. Даёт возможность репостить комментарии в фэйсбук, а также использовать изображения. 
Подробнее о всех плюсах и минусах Disqus читайте здесь.
Из уважения к Ветеранам нашего Клуба Партизан, мы также оставляем и старую форму авторизации.
 
Загрузка...
Loading...


загружаются комментарии