Беларусь на парозе вайны

Беларусь на парозе вайны
Гэта зразумее кожны, хто прачытае сьпіс груповак і зьяваў “русского міра”, якія, быццам язвы, паразілі цела краіны за апошнія гады.
Так усё пачыналася ў Крыме.
Так усё пачыналася на Данбасе.
Мы ня хочам, каб расейская вайна пачалася ў Беларусі.
Малады Фронт сабраў праз сваіх рэгіянальных актывістаў, суполкі хрысьціянскіх дэмакратаў і сеціва зьвесткі пра сто агмянёў крамлёўскай агрэсіі ў Беларусі.  Сьпіс гэты — толькі накід альбо канспект для сур’ёзнай працы па ячэйках “рускага міру” у межах нашай Бацькаўшчыне, таму не судзіце строга.
Сьпіс адкрыты для дапаўненьня і выпраўленьня. Дадавайце ў каменатарах свае зьвесткі!Верагодна, гэта толькі вяршыня айсбэргу…
“Чорная сотня” – так сто гадоў таму называлі натоўпы расейскай манархічнай чэрні, якая дзеля абароны імперыі праз пагромы і гвалт распраўлялася зь іншародцамі ды іншаверцамі.
У той час, калі ва Ўкраіне пасьля “Майдана” расейская агрэсія перайшла ў адкрытую ваенную форму, у Беларусі акупацыя ўсё яшчэ працягваецца празь дзейнасьць безлічы як афіцыйна зарэгістраваных, так і нелегальных прарасейскіх арганізацыяў.
Малады Фронт лічыць першаснай задачай беларускага грамадзтва супрацьстаць дзейнасьці чорнасоценных крамлёўскіх структураў, якія займаюцца адкрытай і прыхаванай падрыхтоўкай захопу Беларусі Расеяй.
Маладафронтаўцы прапаноўваюць усім неабыякавым патрыётам зьвяртацца ў пракуратуру і іншыя дзяржструктуры Беларусі з патрабаваньнем спыніць дзейнасьць той ці іншай арганізацыі са спісу “Чорнай сотні”. Мы заклікаем папярэджваць бацькоў, чыіх дзяцей вярбуюць у “казачыя летнікі” ды клюбы “расейскай самаабароны”. Мы бачым шляхам змаганьня самаарганізацыю беларускага народа дзеля абароны незалежнасьці.
Час яднацца.
Верым! Можам! Пераможам!

Чорная сотня, Топ-100



ЧОРНАЯ СОТНЯ: ТОП-100 АГМЯНЁЎ КРАМЛЁЎСКАЙ АГРЭСІІ Ў БЕЛАРУСІ

Менск
  1. “Россотрудничество”, Малашэнка Віктар


  2. Інфармацыйна-аналітычны партал “Империя”


  3. РГА “Русское товарищество”


  4. Суполка НБП


  5. ГА “Новая экономика”, Сяргей Шыпценка


  6. Белорусская Федерация Русского Боевого Искусства РОСС, Ліцэй МГПЛ №10


  7. Ваенна-патрыятычны клуб “Казачий спас”


  8. МГА “Русь Единая”


  9. МСКГА “Русь Молодая”(Румол), Сяргей Лушч


  10. Суполка “Антимайдан”, Іван Ус


  11. Культурна-асветніцкі праект “Западная Русь”, Ігар Зелянкоўскі


  12. БГА “Русь”


  13. МГА “Авангард”, Марат Абрамоўскі


  14. Казачая суполка пры Свята-Елісавецінскім манастыры, вучэнні са зброяй


  15. “Боевое братство”, Усерасейская арганізацыя (аўтапрабегі)


  16. “Миротворческая казацкая гвардия”


  17. БОД РНЕ, 13.000 удзельнікаў вконтакте


  18. Клуб “Dozari” – вечарыны “Русский дух”


  19. Міжнародны рух “Интернациональная Россия”


  20. МБАА “Город без наркотиков”, Пётр Шапко


  21. Хросны ход на “Линию Сталина”, Іаан Задарожын


  22. “Братство Довмонта Псковского”, Максім Логвінаў


  23. “Евразийский гражданский союз”, Юрый Баранчык


  24. “Русская агитация. Великая, Малая, Белая Русь”


  25. “Славянский виртуальный клуб любителей истории, философии и других наук”


  26. “Верный народ”


  27. Минское общество русской культуры “Русь”, Уласаў Генадзь


  28. Культурно-просветительское ОО “Садко”, Казлова Таццяна


  29. Общественное объединение “Русское культурно-просветительское общество”, Валадзько Людміла


  30. “Международная ассоциация молодежных организаций российских соотечественников в Белоруссии” Рудава Яўгенія


  31. Карпункт РТР-Беларусь


  32. Карпункт НТВ-Беларусь


  33. “Первый канал” (Россия)


  34. “Россия-24”

Менская вобласць
  1. Мар’іна Горка, суполка РНЕ


  2. Пухавічы, вярбоўка ў ДНР, некалькі чалавек былых ваеннаслужачых з брыгады спецназа ваююць на ўсходзе Украіны


  3. Барысаў, вярбоўка ў ДНР ( у тым ліку снайперша Наталля Красоўская)


  4. Барысаў, РОО “Белорусское казачество”, расейская сімволіка, агітацыя


  5. Слуцк, казацкая арганізацыя, палкоўнік Папоў


  6. Салігорск, казацкая арганізацыя


  7. Вілейскі раён, база Ўзброеных сіл РФ

Брэсцкая вобласць
  1. Брэст, “Защитники Невского плацдарма”


  2. Брэст, “Антимайдан”


  3. Брэсцкі раён, в.Тэльмы, “Казачья станица”


  4. Брэсцкая крэпасць, будаўніцтва “Маладзёжна-патрыятычнага цэнтра”


  5. Брэст, “Румол”


  6. Драгічын, абаронна-спартовы гурток “Пересвет”


  7. Ганцавіцкі раён, база Ўзброеных сіл РФ


  8. Ганцавічы, МОО КСБЕ “Медведь”


  9. Ганцавічы, казакі, трэніроўкі разам з ваеннаслужачымі РФ з базы РЛС


  10. Пружанскі раён, вярбоўка ў гарачыя кропкі вайскоўцамі РФ


  11. Белаазёрск, казакі ў чорнай форме


  12. Баранавічы, казацкая арганізацыя


  13. Кобрын, РНЕ, вярбоўка ў ДНР


  14. Пінск, “Пинский казачий гарнизон”, 100 чалавек, Ігар Асоскаў

Віцебская вобласць
  1. Віцебск, АА “Русский дом”, Андрэй Герашчанка


  2. Віцебск, “Наше православие”, Віцебская епархія РПЦ, 1000 асобнікаў, рэклама ДНР-ЛНР


  3. Віцебск, ГА “Русь”, Аляксей Мішурны


  4. Віцебск, спартова-пошукавы атрад “Ворота Поозерья”- філія Кубанскага казацтва


  5. Віцебск, “Румол”


  6. Віцебск, РОСС, трэніроўкі ў ВЦСК, Шульга Юрый


  7. Віцебск “За государственность и духовное возрождение Святой Руси”


  8. Талачын, “Ворота Поозерья”, філія Кубанскага казацтва


  9. Друцк, казацкія “военно-патриотические слёты” з расейскай сымболікай


  10. Лепельскі раён, в. Заслонава, казакі на базе вайсковай часткі №71325, іярэй Алег Плаксіцкі


  11. Ворша, “Православный казачий военно-патриотический клуб”, мерапрыемствы на базе СШ №19


  12. Паставы, казацкія патрулі ў якасці “дружыннікаў” з 2008 года


  13. Глыбокае, казацкая арганізацыя

Гомельская вобласць
  1. Гомель ГА “Регион” Валер Бандарэнка


  2. Гомель, казакі, сцягі з гербам РФ


  3. Гомель, “Румол”


  4. Гомель, клуб “Red Pub” – вечарыны “Русский дух”


  5. Гомель, “Гомельская Народная Республика” ДК “Фестивальный”, рэгулярныя сходы з дазволу гарвыканкама


  6. Гомель, “За государственность и духовное возрождение Святой Руси”


  7. Мазыр, аддзяленне “Славянского комитета”, Сяргей Касцян


  8. Рэчыца, “Фонд Аллея Русской Славы”


  9. Рэчыца, “Центр допризывной подготовки молодёжи “Скиф”

Гродзенская вобласць
  1. Гродна, супраца з ваенна-патрыятычным клубам “Казачий спас”, вучэнні са зброяй


  2. Гродна, спартовы клуб “Славяне”


  3. Гродна, суполка РНЕ


  4. Гродна, клуб славянскіх адзінаборстваў “Аридан”, Уладзімір Адамаў


  5. Гродна, арганізацыя “Неманские казаки”


  6. Гродна, казацкі ваенна-спартовы клуб “Отечество”


  7. Гродна, “Румол”


  8. Гродна, филия РОО “Русское общество”


  9. Гродненскі раён, казацкая суполка ў Верцялішках


  10. Шчучынскі раён, спартовы клуб “Дружина”


  11. Слонім, РОСС трэніроўкі, Брайчук Юрый

Магілёўская вобласць
  1. Магілёў, ГА “Русский дом” Юрый Валабуеў


  2. Магілёў, суполка РНЕ


  3. Магілёў, РОСС, трэніроўкі, Труханенка Дзмітрый


  4. Магілёў, “Славянскі марш”


  5. Магілёў, суполка НБП


  6. Магілёў, “Русское общество” Апідовіч Алена


  7. Магілёў, Фонд “Аллея Русской Славы”


  8. Магілёў, Клуб “Наследие”, Арцемчык Віталь


  9. Магілёў, Пошукавы гісторыка-патрыятычны клуб “ВИККРУ”


  10. Бабруйск, будучая авіябаза Ўзброеных сіл РФ


  11. Асіповічы, вярбоўка ў ДНР, пахаваны “апалчэнец” з Данбаса


  12. Горкі, РОСС, трэніроўкі, Шапнеўскі Андрэй


/>
08.07.15 14:26



Cервис комментирования Disqus позволяет легко авторизоваться через фэйсбук и твиттер, а также напрямую в Disqus. Даёт возможность репостить комментарии в фэйсбук, а также использовать изображения. 
Подробнее читайте
здесь.
Ветеранам Клуба Партизан, мы оставляем и старую форму авторизации.
 
загружаются комментарии

Зьміцер Дашкевіч